Blog
Najočakávanejšie hry 2Q 2019

Prvý štvrťrok roku 2019 sa pomaly blíži ku koncu. Preto sme sa rozhodli pripraviť ťa na to, čo v hernom svete očakávať.
 

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Keď sa povie slovo detstvo, mnohí z nás si spomenú na tie najradostnejšie chvíle, ktoré toto nevinné obdobie života prinieslo. Naháňačky, stavanie bunkrov a podobné detské radosti mnohých z nás isto dopĺňa aj spomienka na svoju prvú konzolu. Myslím, že budem písať za viacerých z kategórie 90´s kids keď napíšem, že Crash Bandicoot bol jednou z prvých hier, ku ktorým sme sa dostali.

Pred dvoma rokmi sa vývojárom podarilo oživiť prvé a najznámejšie tri časti v skvelej N Sane Trilogy. Už o pár mesiacov sa k nám dostane pokračovanie tejto nesmrteľnej série v podobe remake-u štvrtej časti. V nej budeme mať možnosť sadnúť si to autíčok a súťažiť s ostatnými postavami či kamarátmi. Princíp hry ostane rovnaký, no oblečie sa do nového rúcha, čo určite ocenia skalní fanúšikovia série.

Dátum vydania: 21. jún

Herné platformy: Nintendo Switch, PS4, Xbox


 

Mortal Combat 11

Pri hrách, ktoré sa nám spájajú s nostalgiou z detstva, ešte chvíľu ostaneme. Tentokrát však nepôjde o remake hry, ale jej pokračovanie. Mortal Combat je ďalšou z hier, o ktorej mnohí z nás môžu povedať, že na nej vyrastali.

Ak by bol Mortal Combat človekom, práve by bol vo svojich najlepších rokoch života. Tento rok by totiž oslávil 27 rokov. Či to značí, že túto hru čakajú aj najlepšie roky v predaji a hrateľnosti, môžeme iba tipovať. Vývojári sa však pri tvorbe najnovšej časti poriadne nadreli. Prišli s novými postavami, brutálnejšími útokmi, cinematickejším spracovaním a ďalšími novinkami. To a mnoho ďalšieho túto hru radí medzi vysoko očakávané.

Dátum vydania: 23. apríl

Herné platformy: Nintendo Switch, PS4, Xbox, PC


 

Anno 1800

Svet na začiatku 19. storočia vyzeral úplne inak než ten dnešný. Výdobytky modernej doby boli nepredstaviteľnou fikciou vtedajšej reality. Tak ako je teraz napríklad cestovanie v čase či možnosť teleportácie. Napriek tomu to bolo veľmi zaujímavé obdobie.

Život pred priemyselnou revolúciou si mnoho z nás nevie predstaviť. Väčšina z vecí, ktoré dennodenne používaš, totiž neexistovala. Ľudia na prepravu využívali kone a lode, vynález elektriny bol ešte len v plienkach a farmárčenie predstavovalo najčastejší spôsob zárobku. Anno 1800 ti ponúka realitu, ktorej korene stavajú na tomto období. Ak si chceš vyskúšať, aké je to žiť, panovať a budovať mesto práve v tomto období, vyskúšaj túto strategickú novinku od Ubisoftu.

Dátum vydania: 16. apríl

Herné platformy: PC


 

Rage 2

Ako sme spomínali už v minulom článku, apokalypsa je témou, ktorá je stále tak trochu aktuálna. Svetové mocnosti (teda aspoň niektoré z nich) sú nevyspytateľné a nikdy si nemôžeme byť úplne istí, čo od nich očakávať. Ak túto tému premietneme do herného priemyslu, tvorcovia väčšinou ponúkajú pochmúrne prostredie plné príšer.

Vývojári Rage sa však rozhodli pre inú cestu. V hre ti ponúkajú otvorený svet, v ktorom máš nekonečno možností. Môžeš objavovať novú kultúru vytvorenú preživšími, bojovať s nepriateľmi či len tak jazdiť a objavovať neobjavené. Ako by vyzeral svet po apokalypse spôsobenej pádom asteroidu? Odpoveď na túto otázku ti ponúka práve Rage 2.

Dátum vydania: 14. máj

Herné platformy: PS4, Xbox, PC

 

Autro: Simona Kantorová

Odoslať komentár