Blog
Najočakávanejšie hry 1Q 2019

Metro Exodus

Každému z nás už isto veľakrát napadli katastrofické scenáre, ktoré ľudstvo privedú do apokalypsy. Tretia svetová, vzbura umelej inteligencie, útok mimozemskej civilizácie či mnohé iné. Veľa autorov sa týchto myšlienok chytilo a vytvorilo z nich príbehy, ktoré si ľudia čítajú mnohé desaťročia po ich smrti. Nie je trúfalé predpokladať, že Dmitry Glukhovsky sa stane jedným z nich. Spod jeho pera totiž vznikol príbeh, ktorý opisuje postapokalyptickú Moskvu v celej svojej kráse. Alebo skôr v podzemí. 
Predošlé hry nám predstavili, ako môže dopadnúť náhodná hŕstka ľudí predstavujúca zvyšok ľudskej civilizácie. Vytvorí si klany, ktoré sa naoko tolerujú alebo medzi sebou súperia kvôli ideologickým či iným rozdielom, čo v konečnom dôsledku môžeme badať aj v súčasnosti. Predošlé časti Metra nám dovolili vytvoriť si obraz o tom, ako by taká postapokalyptická spoločnosť mohla existovať. No ako by to vyzeralo na povrchu, ktorý je už celé štvrťročie zamorený rádioaktivitou? Práve to nám EA Games ukáže už koncom februára. A to prostredníctvom Artyomovej tvojej misie prežiť na povrchu. Budeš sa musieť vysporiadať s kvantom zmrzačených zvierat, príšer no isto aj ľudí, ktorí sa iba snažia dožiť ďalšieho dňa. A to aj na úkor toho, že zvyšok ľudstva kvôli nim vyhynie.
Dátum vydania: 22. február 2019
Dostupné pre: PlayStation 4, Xbox One, PC

 

Resident Evil 2 (Remake)

Pri apokalypse ešte chvíľu ostaneme. Tá nukleárna je reálnym dôkazom toho, že môže nastať veľmi ľahko. Stačí, pokiaľ správna osoba stlačí správne tlačidlo. To, čo nám podsúva Resident Evil je však z trochu iného súdka. Ľudia odjakživa milujú príbehy. A čím neuveriteľnejší príbeh je, tým lepšie. Možno aj preto sa stále vracajú k príbehom o mŕtvych, ktorí povstanú... aby zabíjali živých. Resident Evil séria je toho živým dôkazom. Možno aj preto sa k nemu mnoho hráčov stále vracia. 
Pamätám sa, ako som sa v detstve triasla, keď som v telke prvýkrát videla film Resident Evil. O pár rokov neskôr som na PS2 hrala vtedajšiu novinku. A teraz? Odpočítavam dni do konca januára, aby som si mohla ísť po najnovší Resident Evil. Ide o remake originálu z roku 1998. Ako sa vývojári vyjadrili, rozhodli sa už dva dekády starú hru obliecť do nového kabáta. Vizuálne sa teda môžeme tešiť počinu podobnému Resident Evil IV. No a príbehovo? Vráti sa k nám stará dobrá druhá časť.
Dátum vydania: 25. január 2019
Dostupné pre: PlayStation 4, Xbox One, PC

 

Anthem

Presuňme sa ale k menej pochmúrnej téme. Postapo hry sú skvelé a niektoré z nich bohužiaľ až príliš aktuálne. No herný trh nám ponúka omnoho širšiu škálu žánrov, než iba ten jeden. Niekedy nemáš chuť zachraňovať svet pred zombíkmi či jadrovou vojnou. Každý z nás niekedy potrebuje odísť do iného, lepšieho sveta. Takého, ktorý bol stvorený len pre nás a sme môžeme sa stať jeho hlavnými hrdinami. Presne takúto možnosť ti ponúka RPG hra, ktorá uzrie svetlo sveta koncom februára.
Predstav si nový svet. Svet, ktorý stvorili bohovia, aby slúžil nám, ľuďom. Plný nekonečných lúk, ako stvorených na pikniky a sedenie v tieni stromov pri dlhých rozhovoroch. Vodopádov pod ktorými sa kúpu krásne elfky spolu s tebou. Lesov a džunglí, ktoré siahajú ktovie ako ďaleko. Obrovských budov akoby vystrihnutých zo stredovekého Grécka. Krásna predstava, že? Bohovia v hre Anthem, chceli vytvoriť presne takýto svet. Nikto nevie prečo, no nepodarilo sa im to. A svoju nedokončenú kreáciu nechali v uprostred práce zahltenú temnotou, smrťou a príšerami z iných svetov. Zanechali po sebe aj tajomnú hmotu Anthem, ktorá im slúžila na vytváranie nového sveta. A je len na tebe a tvojich kamarátoch, či ho zachránite. Ak stále váhaš, 1. - 3. februára bude dostupné demo zadarmo pre všetkých hráčov.
Dátum vydania: 22. február 2019
Dostupné pre: PlayStation 4, Xbox One, PC

 

Devil May Cry 5

Londýn ako jedno z najväčších miest Európy v sebe skrýva mnoho neobjaveného. Či tým máme na mysli zašité bary, krásne maličké parky alebo miesta, na ktoré sa miestni po tme neodvážia vstúpiť. Miesta ako to posledné má asi každá väčšia metropola. Väčšinou na týchto miestach sídlia nebezpečné gangy, zoskupujú sa tam nebezpečné individuá alebo niečo podobné. No vieš si predstaviť, že by v metropole Spojeného kráľovstva sídlilo čosi oveľa nebezpečnejšie? Nebezpeční démoni, ktorí terorizujú slušných obyvateľov?
V Devil May Cry 5 sa síce neodohráva v Londýne, no Red Grave City ním podľa slov tvorcov inšpirované je. A tak sa môžeš ocitnúť v Londýne, v ktorom sa tvoje temné predstavy premenia na skutočnosť. A to všetko vo vizuálnom štýle anime a za zvukov metalovej hudby, na ktorú už sme v DMC sérii zvyknutí. Najnovšia časť dejovo nadväzuje na druhé pokračovanie hry. Preto ak si ho ešte nehral, je najvyšší čas. Fanúšikov hry isto potešilo aj Xbox One demo, ktoré však už nie je možné stiahnuť. Ak si ho nestihol, nezúfaj. Na 7. februára je naplánované druhé, ktoré bude dostupné aj pre PlayStation 4.
Dátum vydania: 8. marec 2019
Dostupné pre: PlayStation 4, Xbox One, PC

Odoslať komentár