Blog
GameJoy vyberá: Najlepšie hry na PlayStation 4 za rok 2018

Koniec roka už tradične sprevádzajú rôzne rebríčky tých najlepších hier. Tím gamejoy sa preto rozhodol vytvoriť minisériu toho najlepšieho, čo v roku 2018 vzniklo. Na úvod sme si pre teba pripravili zoznam hier na PlayStation 4, ktoré by nemali chýbať v tvojej zbierke.  Ak niektorú z nich ešte nemáš, skontroluj náš herný bazár.

 

DETROIT: BECOME HUMAN (inzeráty)

Koniec mája sa niesol v znamení androidov. Detroit: Become Humen predstavilo Sony ako tretiu PlayStation exclusive hru z dielne Quantic Dream Studio. Po úspešných Heavy Rain a Beyond: Two souls sme vedeli, že sa máme na čo tešiť.

Dej hry sa odhoráva v roku 2038. Kara, Connor a Marcus sú tri hlavné postavy – androidi, ktorí ťa prevedú dejom celej hry. V rámci mnohých dialógov a rozhodnutí sa tieto postavy vyvíjajú, menia a prispôsobujú tvojmu spôsobu hrania. Na základe rozhodnutí s nimi môžeš dosiahnúť viacero koncov. Hlavnou témou hry je čoraz viac rozoberaná umelá inteligencia, jej vedomie a morálnosť existencie androidov. 

 

MARVEL‘S SPIDERMAN (inzeráty)

Z Detroitu sa môžeme presunúť do Manhattanu, ktoré si Insomniac Games vybralo ako prostredie pre najnovšieho SpiderMana. Hra síce vyšla až začiatkom septembra, no u hráčov zožala veľký úspech. Už počas prvých troch dní bolo predaných vyše troch miliónov kópií, čím sa radí k jednej z najrýchlejšie predávaných hier súčasnosti.

Skvelé zvládnuté ovládanie, nové mechaniky, otvorený svet a mnoho ďalšieho radí SpiderMana k najlepším hrám tohto roka. V približne pätnásťhodinovom gameplayi si môžeš vyskúšať, aké je to byť v koži 23-ročného Petra Parkera, Milesa Moralesa či Mary Jane Watson. Určite oceníš aj otvorený svet v súčasnom New Yorku. Môžeš v ňom bezcieľne blúdiť, skákať z jedného mrakodrapu na druhý alebo plniť vedľajšie úlohy, ktoré sú rozmiestnené pos celom meste. 

 

RED DEAD REDEMPTION II. (inzeráty)

Udalosťou roka bolo určite aj vydanie Red Dead Redemption II z dielne Rockstar Games. Vyšla koncom októbra a okrem PS4 je predávaná aj pre konzolu Xbox One. Ide o pokračovanie rovnomennej hry z roku 2010, ktorá sa do histórie zapísala ako jedna z najdrahšísh hier.

Táto westernovka mapuje Spojené štáty v roku 1899. Dej sa točí okolo Arthura Morgana a jeho gangu, s ktorým sa v priebehu hry zoznamuješ. V otvorenom svete si okrem iného môžeš užiť jazdu na koni, prestreľky, lov či lúpeže. Ovládanie podobné tomu v GTA je už u Rockstar Games klasikou, čo mnoho hráčov opakovane ocenilo. Ak ssa ti toto všetko zdá málo, štúdio koncom novembra vydalo Red Dead Online mód pre multiplayer režim.

 

GOD OF WAR (inzeráty)

Santa Monica Studio môže byť na seba hrdé. V apríli tohto roka totiž vyhrali hru, ktorá zožala mnoho ocenení vrátane Hry tohto roka. Ide o chronologicky ôsmu hru z God of War série, ktorá je sequelom ku God of War III. Na rozdiel od predchádzajúcich častí mapujúcich grécku mytológiu, sa táto časť venuje tej severskej.

Najnovšie pokračovanie God of War je diametrálne odlišné od svojich predchodcov. Vývojári sa totiž potrápili a celý gameplay kompletne prerobili. Najväčšou zmenou je, že Kratos už nepoužíva svoje ikonickými „Blades of Chaos“. Namiesto toho bojuje so sekerou nasiaknutou mágickými elementami, čo hráčom otvára úplne nové taktiky boja. Ak ťa bavili predchádzajúce dobrodružstvá poloboha Kratosa, určite zainvestuj aj do najnovšej časti God of War. Ak stále váhaš, takmer desiatka získaných ocenení ťa presvedčí.

Autor článku: Simona Kantorová

Odoslať komentár